Садиба Лазок

Новини

Відео Карпат

Posted on

Українські Карпати… Вже сама назва викликає приємні відчуття, нагадує чарівну співанку-коломийку про цей унікальний і величний край, який асоціюється з дивною, давньою-прадавньою казкою, і тоді виринає в серці колись почута гуцульська мелодія про оброслі смерековими ясновидами високі гори, а голос трембіти кличе відвідати цю благодатну, незбагненну і чарівну землю.

Карпатська гірська система розташована в центрі Європи і належить до північної гілки Альпійського складчастого поясу. Дуга Карпатських гір загальною протяжністю 1500 кілометрів перетинає територію Румунії, України, Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини і сягає аж Сербії та Чорногорії. Уній виділяють три основні частини — Західні, Східні та Південні Карпати. Найвища вершина Карпат — гора Герлаховскі Штіт (2655 м) — знаходиться у Татрах на території Словаччини.

Українські Карпати — це північно-західна частина Східних Карпат. Їх довжина сягає 280 км, ширина коливається від 50 до 100 км, а загальна площа разом з передгір’ями — Прикарпаттям та Закарпаттям — складає 3 700 квадратних кілометрів. У порівнянні з Карпатами, які знаходяться в сусідніх країнах, Українські — значно нижчі. Вони не досягають снігової лінії і не мають сучасних льодовиків. Але тут знаходиться найвища вершина України — гора Говерла, яка сягає висоти 2061 м і розташована на Чорногірському хребті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.